Calendar competitional

2 IANUARIE

Concursul “LA MULTI ANI YO!”

6 IANUARIE

Cupa Municipiului Campina

20 IANUARIE

Memorial YO2RA

3 FEBRUARIE

Cupa CARASULUI

10 – 23 FEBRUARIE

Maraton Ion Creanga

10 FEBRUARIE

Memorial YO9WL

17 FEBRUARIE

Cupa MOLDOVEI

3 MARTIE

Campionatul National de Unde Scurte – radiotelegrafie etapa I

7 MARTIE

Concursul MEMORIAL Dr. SAVOPOL 3,5 MHz Digimode

7 MARTIE

Concursul MEMORIAL Dr. SAVOPOL 1,8 MHz

8 MARTIE

Cupa Martisorului

10 MARTIE

Campionatul National de Unde Scurte – radiotelegrafie etapa a II-a

17 MARTIE

Concursul BUCURESTI

22 MARTIE

YO3IPA Contest

24 MARTIE

Ziua Jandarmeriei Romane

6 APRILIE

Cupa OTCR

7 APRILIE

Concursul TROFEUL CARPATI

14 APRILIE

Concursul CUPA ELEVILOR

28 APRILIE

Cupa INDEPENDENTEI

1 – 4 MAI

Cupa DECEBAL – ARDF

3 – 4 MAI

Cupa NAPOCA

5 MAI

Concursul “LUCIANUARIE BLAGA”

12 MAI

Ziua Telecomunicatiilor – US

16 – 18 MAI

Cupa “CONSTANTIN BRANCUSI” – ARDF 3,5 MHz

19 MAI

Cupa BRAILEI

26 MAI

Cupa Municipiului Pitesti US

30 MAI – 1 IUNIE

Concursul International CUPA BUCOVINEI la RGA

30 MAI – 1 IUNIE

Cupa Bucovinei ARDF

31 MAI – 1 IUNIE

Concursul FLOAREA DE MINA

1 – 2 IUNIE

Maraton radio US

2 IUNIE

Cupa TELEORMAN

7 – 8 IUNIE

CONCURSUL INTERNATIONAL DE U.U.S. CUPA SILVER FOX

8 IUNIE

Concursul Mihai Eminescu – 7 MHz

12 – 15 IUNIE

Campionatele Nationale de Telegrafie Viteza (individual)

14 – 15 IUNIE

“Memorial YO7VS” 50 MHz

14 – 15 IUNIE

Concursul CONSTRUCTORUL DE MASINI

19 – 22 IUNIE

Cupa Targoviste ARDF

28 IUNIE

Campionatul National de Tineret ARDF 144 MHz

29 IUNIE

Campionatul National de Tineret ARDF 3,5 MHz

5 – 6 IULIE

Campionatul International de UUS al Romaniei YO-VHF/UHF

7 IULIE

Cupa TRANSMISIONISTULUI

12 – 13 IULIE

Summer VHF/UHF/DX Contest

12 – 13 IULIE

Cupa Moldovei UHF/VHF

1 AUGUST

Campionatul National Echipe ARDF 144 MHz

2 AUGUST

Campionatul National Stafeta ARDF

3 AUGUST

Campionatul National Echipe ARDF 3,5 MHz

4 – 6 AUGUST

Cupa Valea Carasului ARDF (Oravita)

8 – 10 AUGUST

Concurs National Creatie Tehnica – SOFT pentru radioamatori

14 – 17 AUGUST

Cupa Castrum Zotmar radio orientare

16 AUGUST

Campionatele Nationale de Unde Ultrascurte 144 MHz

16 – 17 AUGUST

Campionatele Nationale de Unde Ultrascurte 1296 MHz

17 AUGUST

Campionatele Nationale de Unde Ultrascurte 432 MHz

29 – 31 AUGUST

Campionat National de ARDF – Foxoring, individual

30 – 31 AUGUST

Campionatul International de Unde Scurte al Romaniei YO HF DX

1 – 11 SEPTEMBRIE

Maratonul Drumul Vinului

1 – 8 SEPTEMBRIE

Campionatul National RTTY

3 – 7 SEPTEMBRIE

Campionatele Nationale de Telegrafie Viteza (echipe)

6 – 7 SEPTEMBRIE

“Memorial YO7VS” 144 MHz

15 SEPTEMBRIE

Cupa George Enescu

27 – 29 SEPTEMBRIE

Concursul SILVER FOX – ARDF

6 OCTOMBRIE

Campionatul National de Unde Scurte – radiotelefonie etapa I

10 – 12 OCTOMBRIE

Cupa Bucegi, Gala Campionilor Radio orientare

13 OCTOMBRIE

Campionatul National de Unde Scurte – radiotelefonie etapa a II-a

20 OCTOMBRIE

Cupa “25 OCTOMBRIE”

27 OCTOMBRIE

Cupa Feroviarului

3 NOIEMBRIE

Concursul MEMORIAL YO

10 NOIEMBRIE

Memorial YO3APG

14 NOIEMBRIE

Concursul YO PSK 31

28 NOIEMBRIE

Cupa Galati

29 – 30 NOIEMBRIE

Cupa “Ceahlaul” la radiotelegrafie sala

1 DECEMBRIE

Cupa “1 DECEMBRIE”

6 – 7 DECEMBRIE

TOPS

8 DECEMBRIE

Concursul SILVER FOX – US

13 DECEMBRIE

Cupa Minoritatilor

20 DECEMBRIE

Cupa Timisului

*- Concursurile marcate cu rosu sunt concursuri organizate de FRR

*- Concursurile marcate cu negru sunt concursuri organizate de cluburi sau asociatii